Namiesto oblievačky – guľovačka. Alebo „snehovačka“?

Autor: Jozef Repaský | 24.3.2008 o 20:14 | Karma článku: 7,91 | Prečítané:  2621x

Liptáci zažili dnes ráno „veľkonočný šok“. Takmer tridsať centimetrov snehovej záplavy prebralo z ranných príprav na oblievanie dievčat a žien, či šibačku viacerých z nás „mužov dodržiavajúcich tradície“. Padajúce chumáče snehových vločiek pripomínali skôr zimnú pohodu ako Veľkonočný pondelok. Priznám sa, nebyť pohľadu cez okno sčasti zakryté kvitnúcimi orchideami – neuverím. Veď posúďte:

DSC_1.jpg 

Liptovský Mikuláš - Okoličné 06:14 hod. Pohľad z okna.

DSC_2.jpg

DSC_3.jpg

Miesto klasického plnenia primeranej ( a hlavne patrične ukrytej) nádoby s vodou na oblievanie ženskej osádky nášho domu postavím vodu na čaj. Porcelánový klaun na šálke sa uškŕňa a tak si poviem – trochu ti ten úsmev schladím. Výhľad zo strešného okna neveští nič dobré.

DSC_4.jpg

Tak tu máme zimu ako vyšitú. „Meteori“, ako ich familiárne voláme roky v Jasnej sa nemýlili.

DSC_5.jpg

Zimná idyla vyvoláva dobrú náladu. Pohľad do záhrady je neskutočný. „Kúpači“ zatiaľ spia a ich obete netušia, že namiesto polievačky ich čaká skôr guľovačka.

DSC_6.jpg

DSC_7.jpg

Presúvam môjho klauna na zasnežený prístupový chodník k domu a mokrým snehom zavalené konáre kosodreviny. Nepolámu sa, sú pružné a keď väčšinu mokrej periny z nich odstránim, opäť sa týčia k obzoru.

DSC_8.jpg

DSC_9.jpg

Na strechách „štvornohých tátošov“ mojich blízkych je vidno, aká nádieľka snehových vločiek nás dnes ráno postihla.

DSC_10.jpg

Podľa TV správ v BL a BB husto prší. Tu to je veru podstatne iné a nie je problém klauna posadiť do snehovej čiapky na kapotu, či okno auta.

DSC_11.jpg

DSC_12.jpg

Prestali padať snehové chumáče a slnečné lúče vykúkajúce spoza oblakov menia kryštálové skupenstvo na kvapky vody stekajúce do jazierka v záhrade.

DSC_16.jpg

Snehooblievanie sa nežnému pohlaviu tento rok páčilo a na oplátku stavajú z ideálneho mokrého snehu Snehuliaka – dá sa povedať, že dnes skoro Jaruliaka.

DSC_18.jpg

DSC_19.jpg

DSC_20.jpg

Snehuliak si prosí, dva mrkvové nosy. Vari chceš byť dvojnosý? To sa predsa nenosí.
Ale čo by, ale čo by, budem tatko. Jeden nos chcem do zásoby pre maličké snehuliatko.

DSC_20a.jpg

Je 24. marca a tak milému snehuliakovi vkladáme do rúk aj pracovné nástroje. Jar je tu a taký kosák a motyčka sa v záhrade vždy zíde.

DSC_21.jpg

Ľad na jazierku umožňuje kresliť „teplý“ motív.

DSC_22.jpg

Nevyzerá to tak, ale jar pripomínajú aj  prvé kvietky.

DSC_24.jpg

Na naše veľké sklamanie pán Snehuliak vydržal len pár hodín. Opäť raz slnečné lúče chvalabohu zvíťazili nad pani Zimou a z výtvoru nežných ženských rúk ostalo len smutné snehové torzo. In memoriam 24.3.2008 .

DSC_25.jpg

DSC_26.jpg

DSC_28.jpg

Odhliadnuc od všetkých predchádzajúcich skúseností a okolností tohtoročné Veľkonočné sviatky boli takmer ako všetky predošlé a dúfam aj nasledujúce výnimočné predovšetkým preto, že sme sa ich dožili v zdraví a (skoro) v spokojnosti.

DSC_29.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?