"Zakliata" hala pri Tatralandii ľahla včera popolom.

Autor: Jozef Repaský | 30.4.2008 o 10:36 | Karma článku: 7,61 | Prečítané:  3629x

Bola medializovaná, vyzdvihovaná aj zatracovaná, hanebne zneužívaná najmä súčasným vedením mesta v ostatnom predvolebnom aj povolebnom období. Hrozba, že stratou tohto veľkého projektu prestane byť mesto dôveryhodným subjektom a partnerom pre čerpanie európskej pomoci, hnala jej výstavbu dopredu. Na všetky tie peripetie by sa po skončení projektu rýchlo zabudlo. Bolo by sa ...

Horiaca hala pri Tatralandii.Horiaca hala pri Tatralandii.Jozef Repaský

V priebehu necelých dvoch hodín rozostavanú halu neúprosné plamene pohltili. Obrovský kúdol dymu tiahnúci sa ponad Liptovský Mikuláš bol viditeľný od východu (Liptovský Hrádok) až na západ (Ružomberok). Jeden z najväčších projektov v rámci rozvoja CR na Slovensku, ktorý má okrem výstavby polyfunkčnej haly priniesť novú infraštruktúru - parkovisko, prístupovú komunikáciu, most, prípojky sietí – elektrickej energie a zemného plynu, dažďovú kanalizáciu a vonkajšie osvetlenie sa ocitol na rázcestí. Je mi ľúto najmä stavbárov. Ich smutné tváre pri pohľade na katastrofálny požiar likvidujúci polročné úsilie plne vyjadrovali bezmocnosť a sklamanie nad tým, čo sa včera stalo.

C01.jpg

Takto to vyzeralo na začiatku zimy... Počasie stavbárom prialo a hala postupne rástla ako z vody.

C02.jpg

Potom zrazu prišiel blesk resp. popravde dym z jasného neba.

C3.jpg

A takto to vyzeralo včera ráno. Dym valiaci sa z horiacej strechy zakrýval miestami výhľad na nádhernú, ešte zasneženú jarnú panorámu okolitých kopcov.

C4.jpg

Horiaca hala – v pozadí aquapark Tatralandia.

C5.jpg

C6.jpg

Projekt podporený z EÚ má hraničný termín ukončenia 12/2008.

C7.jpg

C8.jpg

C9.jpg

C10.jpg

C11.jpg

Pri zrútení časti z deviatich nosníkov situácia vyzerala hrozivo.

C12.jpg

Pohľad na Západné Tatry a majestátny Baranec cez rozpadávajúcu sa, plameňmi a dymom zachvátenú halu – to si nikto nepredstavoval ani v najhoršom scenári.

C13.jpg

C14.jpg

C15.jpg

C16.jpg

C17.jpg

C18.jpg

Stali sme (ste) sa svedkami malej tragédie v európskom - zato veľkej v liptovskom komunálnom, stavbárskom a predovšetkým ľudskom rozmere. Priznám sa, nebol som pri tom rád. Dokumentovať podobné udalosti je však nevyhnutné. Najmä ako memento pre budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?